Halı ve Leke Çıkarma
Halı ve Leke Çıkarma

Halı ve Leke Çıkarma

Halı yıkama işlemi ile bütün lekeler çıkarılabilir mi ?
Denizli Halı Yıkama olarak bu sorunun cevabını biliyoruz 
Öncelikle bir benek ile bir leke arasındaki farkı tanımlamak gerekir.

Bir benek; standart temizleme yöntemleriyle giderilebilen herhangi bir yabancı malzemedir; kir, sıvı, vs. Bu maddeler, halı liflerinin üzerinde veya etrafındadır.

Bir leke ise, halı üzerindeki genellikle standart temizleme yöntemleriyle çıkarılamayan bir yabancı maddedir. Bu maddeler, halı ipliği tarafından "emilmiş" ve halı lifinin rengini değiştirmiş veya elyafa zarar vermiştir.

Bu lekelerin çıkarılma şansı bilinçli müdaheleyle arttırılabilirken, bazılarının çıkarılması çok güç veya imkânsız olabilir.

Derin lekeler halının arkasındaysa bunlar halı yıkama işleminden 1-2 gün sonra bile tekrar yüzeye çıkma eğilimi gösterirler.

Halıda rengi açılmış veya solmuş noktalar var; bunların giderilmesi mümkün mü ?

Dryden denizli halı yıkama olarak;Halı yıkama işleminin bu tarz problemler üzerinde çok sınırlı bir etkisi vardır. Eğer halınızda rengi açılmış noktalar veya kısımlar varsa, halı ipliğinin tipine bağlı olarak noktasal olarak boyanabilirler.

 

Halıdan hangi lekeler çıkarılabilir ?

Kalıcı leke niteliğinde olmayan ve halı için kötü bir görüntü oluşturan birçok şey çıkarılabilmektedir. Ne var ki, kalıcı lekelenmenin söz konusu olduğu durumlar da vardır.

Halıdaki lekeler hakkında daha fazla bilgiyi Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkar? sayfasında bulabilirsiniz.

 

Halıdaki lekeler çıkarılırken:

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar, Mum Lekesi Nasıl Çıkar, Pas Lekesi Nasıl Çıkar, Oje Lekesi Nasıl Çıkar, Kalem Lekesi Nasıl Çıkar, Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar, Küf Lekesi Nasıl Çıkar, Kan Lekesi Nasıl Çıkar, Sakız Lekesi Nasıl Çıkar, Boya Lekesi Nasıl Çıkar, Çay Lekesi Nasıl Çıkar, Kahve Lekesi Nasıl Çıkar, Şarap Lekesi Nasıl Çıkar, Yağ Lekesi Nasıl Çıkar, Uhu Lekesi Nasıl Çıkar, Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar, Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar gibi tüm sorularınız için DRY DEN DENİZLİ HALI YIKAMA olarak bizi arayabilirsiniz.

 

Genel Tavsiyeler

• Damlalara leke haline gelmeden önce hemen müdahele edin.
• Gerekli olduğunda, emdirme uygulamasının yanı sıra bir emme veya çekme cihazı kullanın.
• Halı havını kaldırıp daha dengeli bir görünüm elde etmek için temizlenmiş bölgelerin üzerini bir havluyla silebilir veya elektrik süpürgesiyle halının tamamını vakumlayabilirsiniz.
Halıdan leke çıkarma ve Halıdaki leke nasıl çıkar konularıyla ilgili DRY DEN DENİZLİ HALI YIKAMA Servisi hizmetinizdedir.

 

Taşınanlara Halı Bakım Kılavuzu

İster ev alıyor ister satıyor olun, halılarınız bu sürecin çok önemli bir parçasıdır. Halılar üzerindeki lekeler ve aşınmış yerler yeni ev sahipleri veya potansiyel alıcılar için aynı derecede hayal kırıklığı yaratabilir.

Yeni bir ev satın alırken, temiz ve sağlıklı bir yaşama mekânı oluşturulması önemlidir. Profesyonel halı yıkama hizmeti alarak ve halılarınızda derinlemesine temizlik gerçekleştirerek yeni evinizde yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

 

Aşağıdaki basit püf noktaları, doğru temizlik hizmeti seçimi yapmanıza yardımcı olabilir:

• Halılarınızı taşıma öncesi rulo hale getirirken, halının üst yüzeyinin iç kısımda kalacak şekilde sarılması gerekmektedir
• Halılar rulo hale getirildikten sonra halı kılıflarına sarılması taşıma boyunca halıları kirlenmeye ve ıslanmaya karşı koruyacaktır.

 

Halı kılıflarını Dry Den Kuru Temizleme‘den temin edebilirsiniz.

• Eve taşınmadan önce halı yıkama servisinden tarih alarak halılarınızın tamamen kuruması için yeterli zaman kazanın.

 

Taşındıktan Sonra

Uygun halı bakımı, bir evin sağlıklı olması için temeldir.

 

Halıların temiz olmasını sağlamak için aşağıda belirtilen basit önlemlere uygun hareket edin:

• Halıları haftada üç defa elektrik süpürgesiyle bastırmadan temizleyin.
• Garanti koşullarına uygunluğu sağlamak için halıları yılda 1-2 defa sıcak suyla yıkama yöntemiyle profesyonel olarak temizletin. Çocuklu aileler, ev hayvanı olanlar, üzerinde çok yürünen ve ekstra kirli alanlar için daha düzenli bir uygulamaya gerek duyulabilir.
• Konu leke çıkarma olunca çok çeşitli halılarla çalışma konusunda deneyime sahip bir profesyonel halı yıkama firması seçtiğinizden emin olun. DRY DEN DENİZLİ HALI YIKAMA ‘ ya lekelerin çıkarılarak veya en aza indirgenerek halıların görünümünü güzelleştirme konusunda güvenebilirsiniz.

"Eğer lekeyi biz çıkaramazsak, kimse çıkaramaz."

• DRY DEN DENİZLİ HALI YIKAMA ‘nın yönlendirmesi ile profesyonel ev kullanım ürünleriyle lekelere ve ev hayvanı kokularına anlık müdaheleler yapın. Damlaları leke haline gelmeden önce çıkarın. Gerekli olduğunda, emdirme uygulamasının yanı sıra bir emme veya çekme cihazı kullanın. Halı havını kaldırıp daha dengeli bir görünüm elde etmek için temizlenmiş bölgelerin üzerini bir havluyla silin. Halı üzerindeki zorlu noktalar ve lekeler için,denizli halı yıkama servisiyle bağlantıya geçin.

 

Evinizi Satarken

Halıların profesyonel olarak temizletilmesi, evinizi potansiyel alıcılara göstermeden önce evinize yenip bir görünüm kazandırmanın kolay ve maliyet-verimli bir yoludur.

Bir yeni temizlenmiş parça kilim, odaya uygun şekilde yerleştirildiğinde mükemmel bir karşılama aksesuarı olarak iş görebilir.

Evinize en iyi görünümü kazandırmak için DRY DEN hizmeti size en iyi çözümü sağlar.

 

Evcil Hayvan Olan Evlerde Halı Bakımı

 

Kedi veya köpek gibi evcil hayvanı olan kişiler, halılarını temiz tutmanın önemli bir sorun haline gelebileceğini bilirler.

Bir evcil hayvan ne kadar iyi eğitilmiş olursa olsun, istenmeyen kazalar arada sırada meydana gelebilmektedir. Genellikle, evcil hayvanlar siz farkına varmadan da bu pislenmelere neden olabilirler.

Halı üzerindeki lekelerle ve kokularla baş etmenin anahtarı hemen harekete geçmektir. Bir pislenmeyi, lekeyi ne kadar çabuk bulur ve çıkarırsanız, geriye o kadar az leke veya koku kalacaktır.

Leke, halının üzerinde fazla kalır veya halı, lekeden tamamen arındırılamazsa; halı elyafında kalıcı zararlar oluşabilir.

Hayvanınızın idrarının, kusmuğunun halı elyafına işlemesi, halıda renk atmasına neden olmakla kalmayacak aynı zamanda istenmeyen kokuların giderilmesini de zorlaştıracaktır.

Evcil Hayvanlardan Kaynaklanan Lekelerin Çıkarılmasına İlişkin Bilgiler

 

Böyle pislenmeleri ve lekeleri çıkarmanın bir takım yolları mevcuttur: piyasadan satın alınan veya evde hazırlanan leke çıkarıcılarla denemeler yapma, halı üzerinde derin ve noktasal işlemler yapma vs. Bunlar işe yarayabilir, fakat aynı zamanda halınıza zarar verme riski de yaratırlar.

 

Bu nedenle pislenme ve lekeler için uygulanan acil müdahelelerden sonra yapılması gereken derinlemesine halı temizleme işlemi için profesyonel bir halı yıkama firmasının tercih edilmesi en etkili çözüm olacaktır. Profesyonel halı yıkama işlemi için DRY DEN DENİZLİ HALI YIKAMA Servisinden hizmet alabilirsiniz.

Yine de her şeyden önce, halınızın koku yaratmamasını sağlamanın en iyi yolu, böyle bir sorunla karşılaşılmasını en baştan engellemektir.

İyi eğitimli hayvanlar, temiz tutulan hayvan tuvaletleri ve sık değiştirilen gazeteler gibi önlemlerle her şeyi engelleyemeseniz bile, bu şekilde evinizdeki veya işyerinizdeki halınızın ömrünü uzatabilir, daha lekesiz ve kokusuz olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Halınızdaki Evcil Hayvan İdrarı veya Kusmuğu Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Halınızın üzerindeki idrar veya kusmuk benzeri pislenmeler sadece halı yüzeyinde kalmaz, halı elyafına işler ve halının hem astarını hem de altındaki döşeme malzemesini yıpratır.

İdrar veya kusmuk kuruduğunda; sıvı buharlaşır, fakat bu pislenmenin neden olduğu etkileşim daha yoğun ve daha keskin kokulu olur. Evde yapacağınız yüzeysel temizleme işlemi bu pislenmeleri ve kokuyu tamamen çıkaramayacaktır.

Bu yüzden düzenli olarak DRY DEN DENİZLİ HALI YIKAMA gibi profesyonel halı yıkama firmasından alacağınız yıkama hizmeti, sizleri Aklınıza Takılan Birşey Mi Var ?

Vakit kaybetmeden bize sorun cevaplayalım.

TIKLAYINIZ