Halı Yıkama Ek Bilgiler
Halı Yıkama Ek Bilgiler

Halı Yıkama Ek Bilgiler

Halı Yıkama Ek Bilgiler

Yataktan kalkıp ayağınızı yumuşak ve temiz bir halıya koymak gibisi yoktur. Halı zeminlerinizi düzenli olarak temiz tutarak içinde bulunduğunuz mekanı daha çekici, yaşanabilir ve sağlıklı kılabilirsiniz.

Duvardan duvara halıların profesyonel ekipmanlar kullanılarak, uzman ekipler tarafından yıkanması ayrı bir önem taşır. Yerinde halı yıkama ihtiyacınız için Denizli Halı Yıkama servisinden hizmet alabilirsiniz.

Halılar, evin filtresi gibi davrandıklarından dolayı kirleri kolaylıkla hapsederler. Bu kirler düzenli olarak temizlenmediğinde, zaman içinde halının dokumasına ve elyaflarına işleyerek daha derinlemesine nüfuz ederler. Periyodik olarak yapılan yıkama veya temizleme işlemleriyle bu tür toksin ve lekeler giderilir, halı yeni bir görünüme kavuşur. Halıların derinlemesine temizlenmesiyle ilgili olarak halı yıkama neden uzmanlık ister sayfasındaki bilgiler işinize yarayabilir.

Farklı cinste halılar için farklı temizlik yöntemleri gerekir. Örneğin, olefinden yapılan nispeten ucuz halılar, temizlik ürünlerinin içerisindeki kimyasal maddelere ve neme karşı çok dayanıklıdır. Fakat, hem naylon hem de yün halılar için aynı durum geçerli değildir. Naylon ya da yün halıların temizlenmesi söz konusu olduğunda, kuru temizleme veya vakumlu yıkama yönteminin kullanılması gerekebilir. Özellikle, ilmikleri çok sıkı olduğu için bazı yün halıların içerisine sıvı şampuanların girmesi çok zordur. Bu tarz durumlarda, buharlı halı yıkama yönteminin kullanılması daha iyi sonuçlar verir. Naylon ve olefin halıları yıkamadan önce, lekelere müdahale etmek yerinde olacaktır. Halıları temizlerken sert fırça kullanılmamasına da her zaman dikkat edilmelidir.Denizli halı yıkama olarak bu yöntemler sayesinde, pahalı halılarınıza hiçbir zarar gelmeyeceğini bilmenizi isteriz.

Bazı halı cinsleri ise çok kalın olduklarından dolayı kirler halının içerisine işleyemez veya lifler arasında toplanamaz. Kirler, halının içerisine geçerse de halıyı temizlemek gerçekten çok zordur. Bu yüzden vakumlu makinalar kullanarak sık sık süpürmek, derinlemesine halı yıkama işlemine kadar halınızın hem temiz hem de güzel görünmesi için aksatılmamalıdır. Bununla birlikte, halınızı süpürürken fırçalı uç kullanmayın. Çünkü, fırçalar, halı ilmiklerini kopararak halının tüylenip dökülmesine neden olabilir.

Halıların sağlıklı bir ortama katkıda bulunmalarını sağlamak üzere temiz tutulabilmeleri için alınması gereken bazı önlemler vardır. Halının üstünde ayakkabılarla dolaşmak halıyı kolaylıkla kirleterek lekeli bırakır. Ayakkabıları kapının önünde çıkarmak, Türk toplumunda iyi bir adettir. Çünkü kapının önüne içeri girmeden önce kir parçacıklarını ayakkabıların altından silecek kalın bir paspas koymak bile halının kirlenmesinin önüne geçemeyecektir.

Halı yıkama makinaları, genel itibariyle ısıtma ünitesi, pompa, tank, hazneler ve vakum gibi ünitelere sahip temizlik ekipmanlarıdır. DRY DEN olarak son teknoloji ekipmanlarımızla, sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışmaktayızAklınıza Takılan Birşey Mi Var ?

Vakit kaybetmeden bize sorun cevaplayalım.

TIKLAYINIZ